Alltid jämn och säker kvalitet i grundläggningen

Vår egen betongfabrik tillverkar lösbetong, betongelement och specialanpassade pålar och plintar i en jämn och säker kvalitet. Beroende på byggnation kan vi hjälpa dig med alla typer av hållfasthetsklasser. Du kan också välja betong med särskilda egenskaper, till exempel själkompakterande, frostbeständig, fuktdimensionerad eller undervattensbetong. 

Kontakt

Jimmy Högberg
Affärsområdeschef betong
070-650 30 15
jimmy.h@palplintar.se

Spirre
Processtekniker/Varumottagning
08-410 55 410
betongorder@palplintar.se

Audrius Viskelis 
Arbetsledare
076-403 39 30
audrius@palplintar.se.se

Tomas Norrstrand
Kvalite och teknik/KLS
0725-63 47 02
tomas.norrstrand@palplintar.se

Norbertas Matuzas
Fabrikschef
076-703 39 30
norbertas.matuzas@palplintar.se

Paul Poli
Arbetsledare
0707-34 16 93
paul.poli@palplintar.se

Mia Rolfsson
Ekonomi/Verksamhetsutveckling
0727-702 25 10
mia@palplintar.se

Order: 08-410 55 410

Öppettider 06.00 – 15.00