Leverantör av betongpålar och betongelement

I vår fabrik tillverkar vi pålar, väggelement och olika typer av specialprodukter, allt i betong. Kvalitet och leveranssäkerhet är våra ledord och bland våra kunder räknar vi in flera stora entreprenörer i Sverige. Våra element hittar du exempelvis i tunnlarna i projektet förbifart Stockholm. Fabriken är belägen mindre än 5 mil från centrala Stockholm så transportkostnaderna är mycket konkurrenskraftiga.

Kontakta oss så berättar vi mer om vad vi kan hjälpa dig med!

Kontakt

Per Ingeson
Operativ chef
070-797 32 25
per.ingeson@palplintar.se

Jimmy Högberg
Affärsområdeschef
070-650 30 15
jimmy.h@palplintar.se

Johan Wallmark
VD
070-390 03 84
johan.wallmark@byggreturer.se

Audrius Viskelis 
Arbetsledare
073-403 39 30
audrius.viskelis@palplintar.se     

Spirre
Processtekniker
08-410 55 410
betongorder@palplintar.se

Norbertas Matuzas
Fabrikschef
076-703 39 30
norbertas.matuzas@palplintar.se

Hans Jäderlund
Säljare prefab
0723-10 01 45
hans.jaderlund@palplintar.se

Paul Poli
Arbetsledare
0707-34 16 93
paul.poli@palplintar.se

Christer Eriksson
Arbetsledare/underhållsansvarig
0734-401590
christer@palplintar.se

Dennis Singstedt
Arbetsledare
073-441 03 82
dennis.singstedt@palplintar.se

Mia Rolfsson
Ekonomi/Verksamhetsutveckling
0727-702 25 10
mia@palplintar.se